Kolmapäeval 5.aprillil 2023 kogunes Piritale erakorralisele üldkoosolekule enne nägematu hulk klubiliikmeid. Kokku oli koosolekul enda kohalolekut allkirjaga kinnitanud lausa 75 liiget! Viimati nähti sellist aktiivset osalemist, kohalolekut ja kaasamõtlemist aastakümneid tagasi. Loodame, et antud koosviibimine ei jää aktiivsuse mõttes viimaseks vaid on saamas uueks normaalsuseks.

Peale koosolekut tegi klubi auliige ja pikaajaline kommodoor Kalev Vapper kokkuvõtte: “Mais algab minu jaoks 60. purjetamishooaeg. Algab üsna eriliselt, sest pärast pikka ja põhjalikku ettevalmistust saab lõpuks ometi alguse ka Kalevi Jahtklubi uue sadamahoone ehitus. Eesti suurima ja edukaima jahtklubi enam kui 700 liiget saavad loodetavasti juba järgmist, 2024. aasta purjetamishooaega, alustada uutes tingimustes! Tänud kõigile klubiliikmetele, kes on andnud oma panuse selle projekti ettevalmistusse ja suur tänu ette juba kõigile klubiliikmetele, kes panevad käed külge ja õla alla uue hoone valmimisele!”

Uude sadamahoonesse on planeeritud kaasaegsed riietusruumid, saunad, jõusaal, sadamakapteni ja spordikooli ruumid ning elling. Uues sadamahoones saab uue kodu ka Eesti Jahtklubide Liit ja purjetöökoda.

Praeguse sadamakontori hoone arvelt suurenev kaipind annab staapliplatsi märkimisväärselt laiendada ning suurvõistluste ajaks vajalikku ruumi juurde saada.

Esimesena läheb lammutusele praegune sauna- ja remonditöökojahoone ning kui uus sadamahoone valmis, kaob ka praegune sadamakontori hoone ajalukku. Arhitekt Peeter Tarvase projekteeritud Kalevi Jahtklubi peahoone, mis valmis 1949.aastal ning kus asuvad klubiülema kontor, Kapteni Kajut ja Kalevi JK Restoran ja palju muud, jääb aga täies hiigluses omale kohale!

Kalevi Jahtklubi juhatuse liige Piret Salmistu on sotsiaalmeedias postitanud oma mõtted:  “Klubiliige ei võrdu paadi omanik. Pole mul kunagi ühtegi paati ega jahti olnud, aga klubitunne ja kuuluvustunne tekkis kohe, kui 18 a tagasi siia sattusin. Sõltub vaid sellest, kuidas näed ja tunned, et klubist ja selle tegevustest osa võid ja tahad saada. Kasvõi üldkoosolekule tulemise ja oma meelsuse näitamisega. Ja seda täna paljud klubiliikmed tegid – oli hea tunne! Väga suur aitäh ja kummardus kõigile, kes on väga palju panustanud sellesse, mis otsuse said klubiliikmed täna teha, et maikuus uue sadamahoone ehitamiseks läheb! Ja ikka selleks, et oleks koht, kuhu suurema heameelega tulevad nii praegused kui ka tulevased klubiliikmed – suured ja väikesed purjetajad ja meresõbrad!”