Melges 24 Estonian Championship_13062015_GT-2019 (3) jyri sharashkin

Õnneks on meie hulgas neid, kelle tegutsemislust ja teotahe on palju kordi suurem kui seda oskaks “passiandmete” põhjal arvata. Selline tore ja energiline kaaslane on meil Jüri Šaraškini näol. Nimelt täitub Jüril 21. septembril märkimist väärivad 80 aastat!

Jüri alustas purjetamist oma sünnilinnas Pärnus juba viiekümnendate alguses. Peale keskkooli lõppu tuli Jüri õppima Tallinna Polütehnilisse Instituuti ja sellest ajast on ta ka meie klubi liige. Jüri oli, on ja jääb alati targaks, agaraks ja võitlevaks meheks.

Ta on purjetanud paljudel jahitüüpidel ja jääpurjekatel ning olnud alati tegijate meeste esiotsas. Palju aastaid purjetas Jüri Finnil. Armastus selle paadi vastu, omandatud kogemused ja tema nõudlikkus on viinud selleni, et Jüri on kogu maailmas tunnustatud selle klassi mõõtja, kes osaleb kõigi Finni võistluste komiteedes üle kogu ilma.

Kui Kalevi jääpurjetajad nägid esimest korda Poolas käies DN jääpurjekat, olid Jüri ja Endel Vooremaa need, kes asusid neid ka kohe kodus ehitama. Ja nii oligi jälle Jüri see, kes esimesena kogu tollases NL-is lükkas Pirita jõe jääl käigu sisse esimesel Eestis ehitatud DN jääpurjekal, mille purjenumbriks oli SR 1.

Kui palju igasuguseid võite ja medaleid Jüri on korjanud veel ja jääl ei jõua kokku lugeda.

Eraldi peaks aga nimetama seda, et oma teadmisi ei hoia ta ainult endale, vaid on igal hetkel, igas kohas ja igale huvilisele alati valmis neid jagama. Ja ta teeb seda ikka nii isalikult, et ka kõige andetum saab tüki targemaks. Tõenäoliselt oskaks Jüri ka jänesele balalaika mängimise selgeks teha.

Palju häid kogemusi on Jüril ka purjede valmistamisel. Paljud jahid ja jääpurjekad liiguvad tema valmistatud või moderniseeritud purjedega.

Jüri! Palju õnne, tervist ja tegutsemistahet Sulle, et Sa ikka jaksaks meid tagant torkida ja õpetada paremini paati seadma, trenni tegema ja võistlema. Siis võib loota, et meie klubi mehed-naised on tegijad kõikidel võistlustel – veel ja jääl.