Nädalapäevad tagasi kuulutasime välja jääpurjeka DN demosõidud mis toimusid Maardu järvel, kus kalamehed olid suurepärasteks pöördemärkideks. Osalenutel läks maapeale tulekus paar päeva, et kirja panna mõningad kommentaarid.
Alljärgnevalt mõningad kommentaarid:
– Ülimalt lihtne ehituselt ja piloodi tegevus sõidu ajal piirdub ainult rooli ja ühe soodiga, ei mingeid otsasid ega pelisi, mis ei tähenda, et meisterlik valdamine oleks lihtne, aga alustamine ja liikuma saamine on väga kerged tulema. Põhiline raskus ja väljakutse on see, et sõiduasend on ebamugav ja kael väsib pea üleval hoidmisest väga kiiresti väga ära.
– Täitsa p…. (admin tõlge: ilmselt kommentaar ilusale ilmale..)
– Minu probleemiks said löpuks kange kael ja nõrk füüsis, mingi hetk enam ei jaksanud – jääpurjetajad on tegijad!
– Igatahes lahe, minge proovige, kel kihutada meeldib, vöin ka ise veel proovida. Paari kelguga vöiks olla veel huvitavam.
Tundub, et üritus õnnestus, osalejad jäid rahule ja soovivad lisa!
Väike videomeenutus:
Suured tänud Kalevi Jahtklubi klubiliikmele ja endisele kommodoorile Aare Kööpile, kes võttis vaevaks oma jääpurjekas ja varustus autokatusele panna ning kohale tuua ja ka lahkelt õpetussõnu jagada. Ainult nii saamegi jääpurjetamist pildil hoida ja uusi huvilisi juurde tekitada, kui “vanad kalad” initsatiivi, kogemusi ja varustust jagavad. Aitäh!
Kui sinagi tunned, et tahad teada, millisest terasest on tehtud jääpurjetajad, siis anna teada – info@kjk.ee – ja let’s make your dream come true…