Head klubikaaslased

Toomase ärasaatmistseremoonia toimub teisipäeval, 22. septembril kell 12 Kalevi Jahtklubi lipuväljakul.

Meie seast on lahkunud kauaaegne klubiliige, treener, purjetamiskohtunik ja purjetamistarvikute maaletooja ning müüja Toomas Soots.

1964 aastal sündinud Toomas alustas purjetamisega Kalevi jahtklubis 1972 aastal Rein Ottosoni õpilasena. Optimistil, Kadetil, 420 ja 470 jahiklassis kuulus ta enne ajateenistusse minekut Eesti ja N Liidu paremikku. Armeest tagasituleku järel sai Toomasest Kalevi Purjespordikooli treener ja üks 470 klassiliidu eestvedajatest. Toomasel oli suur panus selles, et Tallinnas korraldati eeskujulikult 470 klassi tiitlivõistlused: 1998 juunioride MM-, 2020 täiskasvanute EM- ja 2005 juunioride EM regatt.

Toomas oli aastaid kohtunikuks ja võistlusjuhiks erinevatel purjetamisvõistustel. Ta on olnud Eesti Jahtklubide Liidu avamerekomisjoni ja Kalevi Jahtklubi võistlustoimkonna ning Kalevi Jahtklubi juhatuse liige. Avamereregattidel seilas Toomas ka ise kaptenina kaasa, algul veerendtonnisel Enelil ja hiljem 31-jalasel jahil Enel, roolides oma jahi võitjaks nii Muhu Väinas kui Watergate´i regatil.

Eesti taasiseseisvumise järel asutas Toomas koos sõpradega Piritale purjetamistarvikute poe, mille teenuseid on kasutanud kõik meie purjetajad. Toomas oli alati sõbralik ja abivalmis, ta oskas ja teadis palju jahtidest ja purjetamisest ning oli alati valmis oma teadmisi jagama. Temaga oli alati meeldiv suhelda.

Sõbralikult naeratavana jääb ta ka meie mälestustesse. Head seilamist igavikumerel, Toomas!

Kalevi Jahtklubi