Kallid klubikaaslased!

Meie ridu on tabanud suur kaotus. Meie hulgast lahkus hea kaaslane ja klubi auliige VALDUR SILVERE – 16.05.1948 – 06.12.2019.

Valdur Silvere sündis Viljandis. Õige pea kolis pere aga Tallinnasse. Tallinnas algas ka Valduri koolitee, kui ta asus tarkust nõudma Tallinna 18. Algkoolis. Edasi viisid õpingud ta Gustav Adolfi Gümnaasiumi.

Varased lapsepõlve suved möödusid tal Hiiumaal, Paladel, kus elasid Valduri vanaema ja vanaisa. Vanaisa Andrei oli see, kes õpetas Valdurile esimesi elutarkusi ja võttis teda merele kalastusretkedele kaasa. Siit sai ilmselt alguse ka Valduri sügav armastus mere vastu. Oma purjetajateed alustas Valdur viiekümnendate lõpus meie klubi noortesektsioonis.

Targa ja tööka poisina kujunes Valdurist kiiresti hinnatud soodimees. Võideldes kiiskadel, hollandlastel, draakonitel ja solingutel, olid väga harvad need võistlused kui ei jõutud esikolmikusse. Koos Aleksandr Tšutšeloviga tollase Nõukogude Liidu koondises Solingul võisteldes jõudsid nad võistelda paljudel välisvõistlustel Euroopas ja Ameerikas. Talvisel ajal võistles Valdur jääväljadel Monotüüp-XV klassi jääpurjekal. Nii on talle kogunenud suur kollektsioon võidetud auhindu ja medaleid.

Klubi ja purjetamine olid Valduri elu sisu ja armastus. Lahtiste kätega tark poiss õppis kiiresti selgeks kõik tööd ja oskused, mis olid vajalikud jahtide ehitamiseks, hooldamiseks ja kiiremaks muutmiseks. Valduri arsenali kuulus ka üks üldiselt vähestele jõukohane oskus – pleisimine. Pehmed otsad, vaierid, punutud otsad – kõiki oskas ta kokku seada. Valduri jaoks ei olnud olemas mõistet “kellast kellani tööaeg”. Alati sõbralik ja heatahtlik Valdur oli alati valmis oma sõpru abistama. Seda teadsid ka paljud väliskülalised. Kuigi viimastel aastatel hakkas tervis oma reegleid seadma, leidis Valdur ikka jõudu päeval korraks klubist läbi käia ja mõnda hädalist aidata.

Sellise sõbraliku ja heatahtliku kaaslasena jääme Valdurit mälestama pikkadeks aegadeks.

Valdur Silvere ärasaatmine toimub teisipäeval 17. detsembril kell 10.30 Pärnamäel (Tallinna Krematooriumi suures saalis).