Raske haigus viis meie hulgast 9. jaanuaril igavikumerele Kalevi Jahtklubi väärika liikme, kunagise jahtklubi juhatuse liikme, Tallinnas 1980. aastal toimunud Olümpiaregati direktori NIKOLAI KÜÜNi.

8. mail 1940 sündinud Nikolai elu oli tervikuna seotud merega. Peale Tallinna Merekooli lõpetamist tüürimehena sõitis ta erinevatel laevadel valdavalt Kaug-Ida laevastikus. Kiiresti  tõusis Nikolai kapteniks. Õpihimulisena ja hea suhtlejana õppis Nikolai selgeks ka Jaapani keele.

Kui tuli otsus, et Tallinnast saab 1980. aasta Olümpia regati linn, sai selleks ajaks juba Tallinna naasnud Nikolaist selle ajaloolise regati direktor. 1980. aasta Olümpiaregati korralduse kohta tuli pärast regatti maailmast üksnes kiidusõnu. Oluline roll selles, et Olümpiaregatt nii hästi laabus, oli Nikolai rahulikul ja sõbralikul olekul ning tema vahetul ning professionaalsel suhtlemisel. Rahvusvaheline Purjetamisliit saatis talle pärast regatti koguni kolm tänukirja. Nikolai oli sõbralik, korrektne ja täpne, nõudlik aga alati abivalmis. Meenub, kuidas XXXI Balti regatil 1979 osalenud jaapanlased üllatusid, kui nad omavahel arutasid, et kellelt võiks saada asjalikku infot ja korraga küsis Nikolai neilt jaapani keeles „Aga mida te soovite teada?“. Jaapanlased vaatasid hämmeldunult ringi, et kust siia Piritale see jaapanlane sai.

Kuigi Nikolai viimastel aastatel enam ei aktiivselt osalenud klubi elus, tundis ta ikka ja alati huvi klubi tegemiste ja arengu vastu.

Olgu igavikumere tuuled ja lained talle sõbralikud.