13. august 2016 – Tallinn, Eesti – Purjetamise suurvõistluste ajal räägitakse ikka nii et „tavaliselt on meil sel ajal selline ilm“. Kui augustikuus Tallinnas on seni toimunud purjetamisvõistlusi kimbutanud pigem tuulevaikus, siis sel nädalal Pirital Kalev Jahtklubis toimuval Laser Radial noorte Euroopa meistrivõistlustel tuule puuduse üle kurta ei saa – hoopis vastupidi. Ka tänane suisa sügisene päev algas liiga tugeva tuule tõttu kaldal ootamisega ja merele mindi alles pärast kella kolme pärastlõunal. Pika päeva saagiks saadi kaks head võistlussõitu, mida purjetajad olid väga oodanud. Neidude liidriks tõusis sakslanna Hannah Anderssohn, alla 17-aastaste neidude hulgas on kõrgeimal positsioonil jätkuvalt sakslanna Laura Schewe. Noormeeste hulgas läheb viimasele võistluspäevale vastu liidrina Daniil Krutskikh Venemaalt, kes on võidukursil ka U-17 vanusegrupis.

Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 13.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 13.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Tänase viienda võistluspäeva hommikul heiskas peavõistlusjuht Viljar Sepp kaldal edasilükkamise lipu koos keelava lipuga merele minna, sest 11-17 m/s, puhanguti isegi tugevam tuul ei lubanud purjetajatel merele minna. Pärast kella kahte pärastlõunal hakkas tuul nõrgenema, kuid samal ajal tuli mõneks ajaks merele tugev udu, mille lahtudes jäi tuul ühtlaselt puhuma edelast tugevusega 8-10 m/s. Võistlusrada saadi paika ja selle korrigeerimist ei olnud stabiilse tuulega vaja kummagi võistlussõidu ajal. Kõik laabus ladusalt ja lõppkokkuvõttes kulus täna merelolemiseks kõige vähem aega – neli tundi ja viisteist minutit.

Hannah Anderssohn GER210151 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 13.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Hannah Anderssohn GER210151 – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 13.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Jätkuvalt on tipus väga tihe rebimine ja kohti vahetati ka täna. Neiud läksid tänaseid võistlussõite purjetama väga pingelisest punktiseisust – kogu esikolmik oli kahe punkti sees. Suurepärase esituse tegi täna mõlemad sõidud suure edumaaga võitnud  sakslanna Hannah Anderssohn, kes asus nüüd võistlust juhtima kolmeteistkümne punktiga. Tema põhikonkurent Carolina Albano Itaaliast lõpetas esimese sõidu kaheksanda tulemusega, kuid teise sõidu oli ta sunnitud masti purunemise tõttu katkestama langedes kolmandale kohale. Teisele positsioonile tõusis eilselt neljandalt kohalt täna kaks korda teisena finišijoone ületanud Louise Cervera Prantsusmaalt kaotades liidrile kuus punkti. Kolmandalt kohalt neljandale langes pärast tema vastu esitatud protesti iirlanna Aoife Hopkins (täna 5-DSQ), võrdse arvu punktidega kolmanda kohaga.

Ainsa neiuna Eestit esindav Maris Seersant Tallinna Jahtklubist jätkab stabiilset seeriat – tänaste 11. ja 23. tulemustega on ta 23ndal kohal.

Sakslanna Hannah Anderssohn oli tänase päeva üle äärmiselt õnnelik. „Saime täna kaks väga head sõitu, millega ma väga rahul olen. Läksin purjetama oma sõitu ilma konkurente kontrollimata ja kõik õnnestus väga hästi. Sain kaks sõiduvõitu ja olen homse viimase võistluspäeva osas lootusrikas. Pärast kümnendat võistlussõitu kehtima hakkavat teist mahaviset ma ei oota, sest olen suutnud sõita ühtlase seeria ja halvim koht seerias on praegu kuues,“ ütles Hannah õnnelikult.

Laura Schewe GER210064 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 13.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Laura Schewe GER210064 – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 13.08.2016 – foto Alberto Sanchez

U17 vanusegrupis purjetab meistrivõistluste võidukursil sakslanna Laura Schewe, olles üldarvestuses kuuendal kohal. Teisel kohal on venelanna Valeriya Lomatchenko (üldtabelis kaheksas), kuid kolmanda koha eest võitlevad võrdse arvu punktidega poolatar Wiktoria Go Biowska ja soomlanna Sara Ehnrooth olles üldarvestuses vastavalt kümnes ja üheteistkümnes.

Daniil Krutskikh RUS205092 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 11.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Daniil Krutskikh RUS205092 – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 11.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Noormeeste esikolmik on kolme punkti sees ja teisel-kolmandal kohal on võrdne arv punkte. Tänase esimese sõidu tihedas märgivõtus paadiga ümber läinud venelane Daniil Krutskikh lõpetas sõidu üheksandana, kuid viimases sõidus näitas taas oma tugevust võttes sõiduvõidu ja asudes kolmekümne kuue punktiga taas liidrikohale. Kolm punkti jääb maha täna viienda ja seitsmenda koha välja sõitnud Daniel Whiteley Inglismaalt tõustes eilselt neljandalt kohalt teiseks. Sama arvu punktidega on kolmandaks tõusnud itaallane Paolo Giargia (täna 3-6), jättes neljandale kohale eilse liidri Liam Glynni Iirimaalt (täna 8-18), kes kaotab Giargiale viis punkti. Ainsa eestlasena kuldfliidis purjetav Tavo Annus Rein Ottosoni Purjespordikoolist tõusis kolm kohta olles nüüd sai täna kirja 39nda ja 54nda resultaadi ning on neljakümne kaheksandal kohal.

Daniel Whiteley GBR210427 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 11.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Daniel Whiteley GBR210427 – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 11.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Paolo Giargia ITA209862 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 12.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Paolo Giargia ITA209862 – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 12.08.2016 – foto Alberto Sanchez

U17 arvestuses juhib ülivõimsalt ka üldarvestuses liidripositsioonil olev Daniil Krutskikh Venemaalt, teist kohta hoiab selles vanusegrupis täna 27nda ja 31se koha välja sõitnud Milo Gill-Taylor Inglismaalt olles üldarvestuses langenud neli kohta kümnendaks. Eilselt seitsmendalt positsioonilt on kena hüppe kolmandaks teinud poolakas Wojciech Klimaszewski sõites välja kuuenda ja neljateistkümnenda koha tõustes üldarvestuses 29ndalt kohalt lausa 13ndaks.

Viimasel võistluspäeval jätkatakse finaalsõite – poisid kuld- ja hõbelaevastikus, kummaski vastavalt 69 purjetajat ning neiud ühes, neljakümne kaheksa purjetajaga fliidis.

Juba täna tegi võistluse jälgimise eriti atraktiivseks ja operatiivseks poiste GPS tracking, millega sai kaasa elada poiste kuldfliidi ja tüdrukute purjetamisele – nii ka homme. GPS tracking on leitav SportRec lehel . Võistlussõidud pühapäeval on plaanitud algama kell 11 ja viimast sõitu ei saa startida hiljem kui kell neli pärastlõunal. Laser Radial noorte Euroopa meistrivõistluste lõpetamine ning U17 ja U19 vanuseklasside Euroopa parimate austamine leiab aset pühapäeva õhtul Kalev Jahtklubi sadamas.

Tulemused http://www.euroradialyouth2016.com/results/

  1. päeva fotod – Alberto Sanchez (Hispaania) ja Berit Hainoja (Eesti) https://goo.gl/photos/e6Qw8R1FfHKTzK42A

7.-14. augustil toimuvate 2016 Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistluste korraldaja on Kalev Jahtklubi koos Eesti Jahtklubide Liidu ja Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooniga (EurILCA). Võistluste toetajad on Tallinna Linn, Kultuuriministeerium, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, Isostar, Tallinna Vesi, Balbiino,  Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste.

Võistluste kodulehekülg http://www.euroradialyouth2016.com/
Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooni (EurILCA) kodulehekülg  http://www.eurilca.eu/
Võistluste Facebooki lehekülg  https://www.facebook.com/euroradialyouth2016/
Võistluste Instagram https://www.instagram.com/euroradialyouth2016/
Purjetamine Postimehe portaalis http://purjetamine.postimees.ee/v2/