MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregatil peeti esimene lühirajasõit sellel hooajal. Vastu-allatuule rajal purjetasid seekord ORC grupi jahid ja LYS I grupi jahid. Stardiliinist läände, otse vastutuulde laevaliinini äärde ja jahte seda mitte ületama sundides, paigutati ülemine pöördemärk, mida pidid võtma kõikide gruppide jahid, keda oli täna kokku 51.

Fotoalbum – Berit Hainoja / KJK

Alumiseks pöördemärgiks jäi stardiliini märk. Esimesed kolm gruppi  purjetasid nende kahe märgi vahel kaks ringi. Kuna vesi oli sile ja kiirused head, siis juhtus nii, et ORC I grupi viimane jaht lõpetas oma esimest ringi just samal ajal kui Folkbootide stardipauk kõlas. Kõik, nii minevad kui tulevad jahid, mahtusid korraga kenasti liinile ja üheskoos alustati krüssamist lisapoile. LYS II grupp ja FOLKBOODID purjetasid lisapoist edasi kollasele märgile number kolm. See paremale jäetud, kihutasid nad spinnakeridega tagasi võistluskomitee paadi suunas, millel heisatud oranži lipu ja paadist vasakul asuva poi vahel oli finišiliin.

Tuult oli täpselt nii palju, et ORC gruppide tulemuste rehkendamisel tuli kasutada Triple Number MEDIUM koefitsenti. Kiire lühirada tõi jahid finišisse vähem kui tunniga ja esikolmikusse sõitis end seekord nii mõnigi uus tegija. Järgmise MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati sõidu järel toimub klubi terrassil lisaks sõidu võitjatele ka juuni parimate autasustamine.

Tekst Elle Bubert        

MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati 9. sõidu võitjad:

ORC I

I koht EESTI MEEDIA ST kapten Sven Nuutmann

II koht FORTE kapten Tammo Otsasoo

III koht MY CAR kapten Martin Gustav Lepp

ORC II

I koht  BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov

II koht ADELE kapten Aleksander Zolotov

III koht EVELYN III kapten Kristen Pugi

LYS I

I koht FANATIC kapten Ain – Eke Jalasto

II koht MIA kapten Jaan Tiidemann

III koht LEILA kapten Priit Põldmaa

LYS II

I koht ESTELLA kapten Alar Laan

II koht METTE kapten Sven Strandson

III koht MARY LOU kapten Rene Safin

FOLKBOOT

I koht  LINDA kapten Pertti Neero

II koht LIND kapten Tiit Riisalo

III koht TRINE kapten Tõnis Piirsalu

Tulemused

Artikkel Postimehes