Marinepool-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatt - 11.05.2016

Marinepool-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatt – 11.05.2016 – foto: Martin Kaasen

Suvesoe on selleks korraks möödas ja maikuule omane kevadine kargus taas tagasi. Loodetuul 4 m/s ja särav päike tõid 35 paadi meeskonnad ja naiskonnad Tallinna lahele pidama Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati teist sõitu.

Ilmateate kohaselt pidi taaskord tuul õhtuks vaibuma, mis tingis suhteliselt lühikese raja väljapanemist. Stardiliini poi ja lisamärgi vahelise lõigu pikkuseks mõõdeti 1,2 miili ja suurematel jahtidel tuli tiirutada ümber nende neli, väiksematel kaks korda. ORC II grupp harjutas täna starti kaks korda. Esimesel korral libisesid kärsitumad liiga kiiresti liinist üle ja seetõttu signaaliti üldine tagasikutse. Seitse minutit plaanitust hiljem olid aga nad kõik juba esimese märgi poole teel.

Sel hooajal võistlevad mitmed uued tulijad ja kolmapäevaregatt on hea võimalus meeskonnatöö treenimiseks. Nii mõnigi kinkis täna väärtuslikku aega ära konkurentidele spinnakeri allavõtmisega, purjetades pöördemärgist tublisti mööda. Tuul jätkas puhumist ja nelja erineva grupi jahid, viimane kui üks, said seekord enne päikeseloojangut ja täielikku tuulevaikust finišisse, peaaegu kõik mahtusid ka kontrollaega. Nagu kombeks, autasustati peale võistlust sõidu võitjaid Kalev Jahtklubi lipuväljakul.

Tekst Elle Bubert

Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 2. sõidu esikolmikud:

ORC I
I koht FORTE kapten Jaak Jõgi
II koht OLYMPIC  kapten Tiit Vihul
III koht SUGAR 2  kapten Jaan Akermann

ORC II
I koht ADELE kapten  Aleksander Zolotov
II koht BRIGITTA X  kapten Aleksandr Karboinov
III koht VESIKAAR  kapten Tanel Tamm

LYS I
I koht MINNI kapten Andres Aavik
II koht MAORI kapten Oleg Egipte
III koht RED HOT kapten Risto Laidla

LYS II
I koht  KAIJA kapten Annika Malva
II koht FRIDA kapten Andres Kõnd
III koht DI WEISS kapten Erki Kilusk

Kõik selle sõidu ja koondtulemused leiad siit

Pildigalerii – autor Martin Kaasen