2023.aasta seitsmenda nädala esmaspäeval toimus merematkamisele pühendatud klubiõhtu, mille raames filosofeeriti erinavate purjetamist puudutavate teemadel – võistlemine, matkamine, eskaadrisõidud, Muhu Väina regatt ja milline on klubi roll matkapurjetaja silme läbi.
⛺️ Tõdeti, et kruiisitajaid ei püüa ühegi üritusega mille eesmärk on võistelda. Erandiks oleks ehk Muhu väina regatt, kus on olemas matkaklass. Põhjus on lihtne – Muhu Väina regatt on purjetajate “laulupidu” millest võiksid kõik purjetamishuvilised saada oma osa. Kes tahavad tõsiselt kihutada võidu, kes tahavad osaleda võistupurjetamises, kes osaleda organiseeritud matkamises, kõigile peaks olema võimalus. Lisaboonuseks oleks matkajatele Muhu Väin regati rajavõistluste päeval mingi organiseeritud üritus.
⚓️ Klubi roll matkapurjetajate silme läbi võiks olla pigem info jagamises. Tunti huvi nii soojades maades jahi rentimise kui ka pikkade nädalavahetuste vastu Soome saarestikus.
Paar viimast aastat on vahele jäänud aga eelnevalt on üsna mitmeid aastaid KJK osalenud koos Merenkävijat klubiga Tallklippan-purjetamises, selle traditsioonilise vorsti-õlle-sauna sõidu võiks taas päevakorda võtta.
⛵️⛺️ Suurt huvi tunti ka turvalisuse, turvavarustuse ja navigatsiooni teemade vastu. Need küsimused ilmselt puudutavad kõiki purjetajaid ja vastavad seminarid on ka tulemas!

Et kuidagi koordineerida infovahetust on loodud e-mail aadressi – MATKAMINE@KJK.EE
❗️Palun andke teada info@kjk.ee aadressile, kes soovib saada värsket infot kruiisimise kohta. Lisame teid listi ja järgmises sihtgrupi kirjasaajate hulgas olete sees!
Lisaks saate ka ise teateid saata matkamine@kjk.ee aadressile.

Järgmised vestlusõhtud on:
K, 01.03.2023 – “Terve mees on naise kingitus” – õpetussõnu jagab dr. Kristjan Pomm Tartu Kliinikumist
E, 13.03.2023 – Turvalisus merel & kindlustuse teemad
E, 27.03.2023 – “Kuidas alustada täiskasvanuna purjetamisega ja osaleda Gotland Runt regatil DOUBLE HANDED arvestuses” kogemusi jagab klubiliige Jaanus Talp
E, 10.04.2023 – Purjede taktika ja trimm