MEIE OLL – 80

Kes ei teaks Kalevi Jahtklubis Olli. Oll, ehk Olev Roosma, on klubi raudvara ja auliige. Purjetama hakkas ta juba 67 aastat tagasi ja loomulikult Kalevi Jahtklubis. Oli edukas nii veel kui jääl, võites tiitleid ja medaleid nii Eesti kui N Liidu meistrivõistlustelt jääpurjetamises ja purjetamises, jõudes mõlemal alal ka meistersportlase tiitlini. Eesti meistriks on Olev tulnud aga muide ka autorallis.

Muhedat, sõnakat ja alati heast naljast lugupidavat Olevit tunneme me aga ka kui Kalevi Jahtklubi toimekat ülemat ja väärikat kommodoori, kes kuulub ka praegusesse klubi juhatusse. Alati soliidselt klubiülikonnas kõikidel üritustel osalev Olev on oma käitumise ja klubi traditsioonidest kinni pidamisega eeskujuks kõigile purjetajatele ja klubiliikmetele. Juba aastaid veab Olev klubi veteranide seltskonda ja korraldab neile igakuiseid pannkoogiõhtuid, väljasõite ja muid vahvaid ettevõtmisi. Koos oma vanema venna Suleviga on nad Kalevi Jahtklubi elavaks ajalooks, kellelt alati saab infot ja abi kõiges, mis puudutab klubi ja selle tegemisi.

Olevi organiseerimisvõime on legendaarne ja seda võimet on ta rakendanud klubikaaslasi ning klubi erinevatel aegadel ja oludes aidates pidevalt. Ei ole vist ühtegi teemat, mille kohta Olevilt ei saaks nõu või abi, olgu see siis mõni jahi taglast või mootorit puudutav küsimus, navigatsiooninüanss või Muhu Väina regati korraldus.

Olev on „vana kooli mees“, kes alati on seda usku, et ühiselt ja vabatahtlikult saab suuri asju ära teha. Klubi on tema elu ja hing. Oma kulu ka kirjadega on ta klubi võistlusteks teinud vahvaid auhindu ja kinkinud klubile ka Muhu Väina regati võitjaid kajastava pannoo. Kui spordikoolil oli vaja noorpurjetajatele uut jahti osta, oli Olev see, kes õla alla pani.

Mis muud, kui müts maha Sinu ees Oll! Palju õnne, tugevat tervist ja head tuju edasi seilamiseks soovib kõigi klubikaaslaste nimel kommodoor Kalev Vapper.