Mia Marin Lilienthal

4. juulil algasid Poolas Dziwnowis noorte ILCA kuuendad maailmameistrivõistlused, kus osales 100 parimat selles paadiklassis sõitvat neidu. Eestit esindas 4 purjetajat, kellest parima tulemuse tegi Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli purjetaja Mia Marin Lilienthal, kes saavutas kõrge kaheksanda koha, mis on noorte seas viimaste aegade parim tulemus!

Võistlus kestis kokku kuus päeva, mille jooksul toimus 12 võistlussõitu. Võistlejad said kogeda kõik võimalike ilmaolusid, mis sportlaste vaates oli hea, sest erinevates oludes võistlemine toob tõelised oskused välja. Eestlastest oli võistlemas neli neiut: Mia Marin Lilienthal, Romi Safin, Katariina Roihu ja Katariina Jõgi. Parima tulemuse tegi Lilienthal, kes igapäevaselt treenib Portugali rahvusvahelises meeskonnas Viana Saining Performans. Lilienthal saavutas kõrge kaheksanda koha, mis on noorte seas viimaste aegade parim tulemus.

Mia Marin Lilienthal (erakogu)

Lilienthal alustas purjetamisega kaheksaaastaselt ning viimased aastad on ta treeninud Portugali võistkonnas. Selged sihid ja tugev töötahe on toonud ta täna niivõrd kõrges konkurentsis maailma parimate kõrvale. Lilienthal suur eesmärk on osaleda 2028. aasta Los Angelase suveolümpial. Selle nimel praegu töö käib.

Mia Marin Lilienthal: “Seista kõrvuti maailma parimatega ühes reas oli väga uhke tunne. Töö ja vaev on ära tasunud. Endale seatud eesmärk jõuda kümne parima hulka sel võistlusel õnnestus täielikult!”

Heade toetajate ja kaasaelajateta oleks sellisel tasemel treenimine ja võistlemine keeruline. Nii toob ta välja oma toetaja Sarto Capitali ja Andres Rätsepa ning muidugi oma pere. Mia Marin Lilienthal: “2028 Los Angelase suveolümpial näeme!”

📸 Fotod: Erakogu ja Marek “WILKU” Wilczek
👉 VÕISTLUSE KODULEHT.
👉 VÕISTLUSE TULEMUSED.