Stardipaugu saanud A. Le Coq 63. Muhu Väina regatil purjetati eile esimene etapp Pärnu lahel. 42 miili pikkune võistlusrada viis 108 purjejahti Kihnu alla ja sealt tagasi Pärnu jõe suudmesse.

Üleeilsest tormist ülesküntud Pärnu lahe lained olid rahunenud ning nii purjetajad kui ka võistluste korraldusmeeskond kiitsid ideaalseid purjetamistingimusi – piisav tuul, soe õhk ning päikesepaiste.

Peavõistlusjuht Jüri Sõber: „Suurepärane võistlus! Esimeseks päevaks teadlikult valitud pikk distants peaks kõikidele võistlejatele mõista andma, millise võistlusega on tegemist. Ning ka ilmataat andis selleks fantastilised tingimused! “

ORC I grupis noppis võidu jaht Forte Kalevi Jahtklubist kapten Jaak Jõgi roolimisel ja seda vaid 40 sekundilise eduga II koha võitnud Sven Nuutmanni Postimees Sailing Team ees Jahtklubist Dago. Mõlemad maailmatasemel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt tiitleid noppinud meeskonnad olid oma esimese päeva tulemusega rahul, kuid kindlasti on see alles pika ja raske regati esimene akord. Igaks hooajaks valmistuvad tiimid põhjalikult ning Jaak Jõgi sõnul on Muhu Väina regatil näha, kuidas konkurendid on selle aasta Muhu Väinaks võidurelvastunud. Kolmanda aja sõitis siin grupis välja jaht Matilda 4 Kalevi Jahtklubist, mille roolis Mihkel Kosk.

ORC II grupi kiireim jaht oli täna Amserv Toyota ST Kalevi Jahtklubist Margus Žuravljovi juhtimisel. Vaid 2 sekundit lahutas II ja III kohta – seekord oli kiirem jaht My-Car Harles Liiviga roolist Kalevi Jahtklubis ning kolmandaks sõitis Marjaliisa Umbi juhtimisel jaht Sugar Pärnu Jahtklubist.

ORC III grupis oli võidukas Port Arturi meeskond Pärnu Jahtklubist Kaarel Maidega roolis, kes nautis täiel rinnal koduväljaku eelist Pärnu lahel, kus terve elu on purjetatud ning kõik madalikud teada. Varasemalt oma grupi aeglaseima jahina pidid nad pidevalt arvestama teiste võistlejatega, nüüd aga ORC III grupis purjetades jätsid nad aeglasemad jahid kiirelt seljataha ning said nautida vaba tuult ja enda seatud sõitu. Järgmist võistluspäeva lühirajal ootab meeskond juba põnevusega ning hoiavad silma peal täna teise koha saavutanud jahil Piloilleri 3 (ROPK/KJK), mille roolis on Anne-Mari Luik. Kolmanda koha sõitis välja jaht Celia jahtklubist Dago Rauno Pielbergiga roolis.

ORC IV grupis võidutses Lagle III Haapsalu Jahtklubist, mille roolis oli Ülari Velviste. Võidukas kapten kiitis head meeskonnatööd, õigeid taktikalisi otsuseid ning nende jahi jaoks ideaalset tuult. Head tulemust ei suutnud nurjata ka poolel distantsil jahi rooli külge jäänud mererohi. Iga takistus jahi veeliinist allpool vähendab kiirust ning sellise loodusliku takistuse kaasavedamine annab konkurentidele võimaluse mööda minna. Seekord jäid aga konkurendid selja taha – II koha saavutas jaht Julechka Toila Jahtklubist Joel Kõivuga roolis ning III koha Imre Marmori Vesileenu Kalevi Jahtklubist.

Folkboot klassile on Muhu Väina regatt Eesti meistrivõistlusteks. Pühapäevase sõidu võitis W-Lind (Kalevi JK), kapten Tiit Riisalo, teine oli Bacchus (Dago JK), kapten Olev Oolup ja kolmas TeeChee (Kalevi JK), kapten Peeter Välkmann.

Pro Marine Trade Pärnu etapi tulemused:

ORC I
1. koht – Forte, Jaak Jõgi, Kalevi JK
2. koht – Postimees Sailing Team, Sven Nuutmann, JK Dago
​3. koht – Matilda 4, Mihkel Kosk, Kalevi JK

ORC II
1. koht – Amserv Toyota ST, Margus Žuravljov, Kalevi JK
2. koht – My-Car, Harles Liiv, Kalevi JK
3.koht – Sugar, Marjaliisa Umb, Pärnu JK

ORC III
1. koht – Port Artur, Kaarel Maide, Pärnu JK
2. koht – Piloilleri III, Anne-Mari Luik, ROPK/Kalevi JK
3. koht – Celia, Rauno Pielberg, Dago JK

ORC IV
1. koht – Lagle III, Ülari Velviste, Haapsalu JK
2. koht – Julechka, Joel Kõiv, Toila JK
3. koht – Vesileenu, Imre Marmor, Kalevi JK

Folkboot
1. koht – W-Lind, Tiit Riisalo, Kalevi JK
2. koht – Bacchus, Olev Oolup, Dago
3. koht – Tee Chee, Peeter Välkmann, Kalevi JK

Kõik tulemused on nähtavad siin: http://muhuvain.ee/onb