See info ei ole küll enam värske uudis, kuid on meil siin kahe silma vahele jäänud ja parandame selle vea.

Veebruari lõpus Poolas peetud kahemehe jääpurjeka Monotüüp-XV Euroopa meistrivõistlustel said Eesti võistkondadest parimana Vello Jürjo (Kalev Jahtklubi) ja Andrus Padu 8. koha. Kolmanda koha sai Poola paatkond, mille meeskonnas olid Robert Sliwinski ja Peeter Siniväli Kalev Jahtklubist.

Jürjo-Padu-EM-2015-1024x685

Vello Jürjo ja Andrus Padu. Foto autor: Ulf Torberger

Olud olid tiitlivõistluste läbiviimiseks äärmiselt keerulised. Esmaspäeval peeti 4 võistlussõitu Rydzewo järvel, kus päevane 8ºC õhutemperatuur muutis jääkatte tundidega pudruks. Ebasobivad tingimused sundisid võistlejaid teisipäeva veetma Okartowo järvele ümber kolides, kuid seal kolmapäeval valitsenud tuulevaikus ei lasknud ühtegi sõitu läbi viia. Neljapäeval õnnestus siiski veel 3 võistlussõitu ära seilata.

Eestist osales EM-il kokku 5 tiimi, kuid kõrgeimate kohtade poole püüdlemisel said seekord paraku takistuseks Poolas valitsenud jääoludele mitte kõige paremini sobivad uisukomplektid.

Parima esituse tegid Vello Jürjo ja Andrus Padu (Dago), kes lõpetasid tiitlivõistlused 8. tulemusega, finišeerides paaris sõidus ka esikolmikus. Ott ja Juhan Kolk (SMS) said 10. ning Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi (SMS) 11. koha. Indrek Aaviku ja Olev Oolupi (HJK) tulemuseks oli 15. ning Veljo ja Vahur Heinmetsal (SMS) 24. koht. Poola lipu all võistelnud Peeter Siniväli sai Robert Sliwinski soodimehena 3. ning Rootsit esindanud Ergo Kosk George Bolschi soodimehena 12. koha.

Euroopa meistriteks tulid venelased Vadim Bikler ja Aleksandr Vostronosov. Hõbemedalid teenisid välja rootslased Mats Akerblad ja Niklas Jansson ning kolmas koht läks Poola, Robert Sliwinskile ja Peeter Sinivälile.

Peeter Siniväli_Suveöö Rahvaregatt 2013 - foto Piret Salmistu

Peeter Siniväli (paremal) – Suveöö Rahvaregatt 2013 – foto: Piret Salmistu

Võistluse kodulehekülg: http://www.monotype-xv.org/
Tulemused: http://mkzmikolajki.home.pl/bojery/media/kunena/attachments/215/MONOTYP-XV-EC2015-AFTER-7-RACES-WITH-THROW-OUT.pdf

Allikas: Eesti Jahtklubide Liit