Kalev Jahtklubi lõpetas 2014.a merehooaja laupäeval, 11. oktoobril Kalev Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja SEIKO CUP viimase etapi, Lõpuvõistlusega. Ilm oli kui kingitus – soe ja päikseline, parajalt tuuline. Hooaja viimasest võistlusest võttis osa suisa 31 jahti – oli ilus lõpp suurepärasele hooajale!

Hooaja viimase võistluse start anti keskpäeval Merivälja muuli lähistelt, kust siirduti Katariina poi juurde ja sealt tagasi – suured jahid stardiliini poini ja veelkord Katariina poini ning sealt finišisse Pirita jõel, väiksed jahid Kuulimuna suunas ja sealt siis finishisse.

ORC I grupi jahtide hulgas käis sekund-sekundi heitlus ja Pirita jõel finišisse jõudes olid nii mõnedki jahid eespurjede kummudes külg-külje kõrval üle finishiliini purjetamas. 8-sekundilise võidu Jaak Jõgi juhitud jahi, maailmameister Forte ees võttis Erki Meltsa juhtimisel Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2, kes kogu hooaja enamasti Tallinnas purjetanuna võitis pingelise USS Security-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregattide seeria ning kindlasti on tal asja ka Seiko Cup karikasarja poodiumile. Hooaja lõpuvõistluse kolmanda poodiumikoha hõivas Andres Laulu meeskond jahil My Car – kõik kolm jahti jagavadki omavahel Seiko Cup karikasarja poodiumikohti.

ORC II grupi karikasarja lõplikud punktid on veel selgumata, kuid lõpuvõistluse võit läks 24-sekundilise edumaaga jahile Jazz, mille roolis oli hooaja viimasel võistlusel Peter Šaraškin. Teisele poodiumikohale platseerus Mati Sepa juhtimisel jahi Adele meeskond, kellele kolmanda koha saanud Aleksander Karboinovi meeskond jahil Brigitta-X kaotas vaid kolme sekundiga. Elisa Passione Sailing Team Sven Heili meeskonnaga, kes kindlasti Seiko Cup karikasarja esikolmikus lõpetab, sai lõpuvõistlusel neljanda koha kaotades kolmandale kohale vaid ühe sekundiga.

ORC III grupis üsna kindlalt kogu karikasarja liider Minni Andres Aaviku meeskonnaga võttis võidu ka hooaja lõpuvõistlusel. 15 sekundiga kaotas Minnile teiseks tulnud jaht Leila Priit Põldmaa juhtimisel. Kolmanda koha saiJaan Tiidemanni juhtimisel jaht Blanca, mille pardal sel korral ka noorpurjetajaid näha võis.

LYS grupis, kus osalejaid oli 13, olid seekord võidukamad folkboodid – esikoha võttis Mikk Kööseli juhtimisel jaht Greta ja teise koha Hard Perki meeskonnaga jaht Svea. Kolmandale kohale purjetas Seiko Cup karikasarja ülekaalukas liider Frida Andres Kõndi meeskonnaga.

Kalev Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja Seiko Cup lõplikud tulemused selguvad lähipäevil ja võitjaid austatakse ESS Kalev Jahtklubi hooaja pidulikul lõpetamisel Lillepaviljonis, 14. novembril.

Lõpuvõistluse parimate autasustamise järel võttis Kalev Jahtklubile väga edukaks kujunenud ja ka ilmavana poolt väga soositud hooaja kokku jahtklubi kommodoor Kalev Vapper. Lipu langetamise au sai osaks augustikuus Kielist ORC klassi avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustelt B grupi võidu koju toonud jahi Forte roolimees Jaak Jõgile. Päikseline ja soe pärastlõuna Kalev Jahtklubi lipuväljakul jätkus mõnusas meeleolus. Oli tore päev ja ilus punkt suurepärasele hooajale!

Lõpuvõistluse tulemused

Fotod merelt – Lii Soots

Fotod Lipuväljakult – Lii Soots

Vaata kokkuvõtet Delfis

102-IMG_9509109-IMG_9522071-IMG_9355047-IMG_9230090-IMG_945420-Lõpuvõistluse autasustamine ja lipu langetamine_11102104-019 25-Lõpuvõistluse autasustamine ja lipu langetamine_11102104-024 28-Lõpuvõistluse autasustamine ja lipu langetamine_11102104-027 33-Lõpuvõistluse autasustamine ja lipu langetamine_11102104-032 37-Lõpuvõistluse autasustamine ja lipu langetamine_11102104-036 46-Lõpuvõistluse autasustamine ja lipu langetamine_11102104-045