SEIKO_CUP-2017

Kalevi Jahtklubi Avamerepurjetamise Karikasarja SEIKO CUP 2017 kolmas osavõistlus – Terra Feminarum – pikkade traditsioonidega regatt, mille käigus jahid läbivad distantsi ümber Naissaare vabalt valitud suunas, toimus laupäeval, 3. juunil.

Kaks regatile eelnenud päeva näitasid suvele vastupidiselt väga külmi temperatuure, tormituuli ning ka lund ja rahet (sic!). Laupäev seevastu oli juba veidi soojem, ja samuti jagus tuult piisavalt, et enam kui 20-miiline ümber Naissaare purjetamine ette võtta.

Terra Feminarum

Kokku kogunes neljas osavõtvas klassis – ORC, ESTLYS, Folkboot ja F18 – regatist osa võtma 31 meeskonda. Terra Feminarum on purjetajate hulgas hinnatud võistlus. See on paljudele jahtidele ka pikemate sõitude peaprooviks juulis toimuva A. Le Coq 60. Muhu Väina regati eel. Regatt on ka 2017.a EJL Avamere LYS ja Folkboot Karikasarja etapp.

Seiko Cup 2017 Terra Feminarum - foto: Piret Salmistu

Seiko Cup 2017 Terra Feminarum – foto: Piret Salmistu

Kell 11 ennelõunal puhus merel pea 10 m/s läänetuul, mis tõi Tallinna lahele ka reipad lained. Koos erksinisest taevast sirava päikesega olid need tingimused suurepärased mõnusaks purjetamiseks. Terra Feminarumi regatt  pakub purjetajatele võimaluse endil vabalt valida kumba pidi ring ümber Naissaare teha – lisatingimusteks suuremate jahtide gruppidele kas Suurupi teljepoi nr 3 või nr 2 saare poole jätmine seda ringi tehes. Regatiks valmistume eeldab kindlasti ilma- ja tuuleprognoosi uurimist selleks, et päeva poole muutuvad tuuleolud enda kasuks pöörata. Sel aastal andis eelise saare ümber vastupäeva ringi tegemine. Möödunud aasta võitjatest kaitses esikohta Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II ORC klassis.

Seiko Cup 2017 - Terra Feminaru - Katariina II EST646, kapten Aivar Tuulberg

Seiko Cup 2017 – Terra Feminarumi ORC klassi võitja teist aastat järjest – Katariina II EST646, kapten Aivar Tuulberg – foto: Piret Salmistu

Regati distantsi läbimise kiirusrekord on seni olnud purjejahtide puhul ca 4 tundi. Jahtidel jäi seekord see rekord löömata, kuigi palju ei jäänud sellest puudu ka ORC grupi esikolmikul – neli tundi ja üksteist minutit kuni neli tundi kuusteist minutit oli see vahemik, mille sees esikolmiku jahid ringi Naissaarele peale tegid. Osavõtnud katamaraanid F18 olid finišis aga vähem kui kolme tunniga. Andres Laul ja Ain Roosma läbisid distantsi kahe tunni ja neljakümne kuue minutiga.

Seiko Cup 2017 Terra Feminarum - Katamaraanil F18 Terra Feminarumi esimesena läbinud Andres Laul ja Ain Roosma - foto: Piret Salmistu

Seiko Cup 2017 Terra Feminarum – Katamaraanil F18 Terra Feminarumi esimesena läbinud Andres Laul ja Ain Roosma – foto: Piret Salmistu

Regati parimate autasustamine toimub Kalevi Jahtklubi purjetamishooaja pidulikul lõpetamisel novembris. Seiko Cup 2017 sarjas jääb veel purjetada kaks regatti – septembris toimuvad Tallinna Meistrivõistlused lühirajal ja hooaja lõpuvõistlus oktoobris.

Tekst: Piret Salmistu 

Fotod – Piret Salmistu

Kokkuvõte Postimehes

Gruppide kaupa võidukad esikolmikud:

ORC – osales 6 jahti
1. KATARIINA II EST646 kapten – Aivar Tuulberg
2. SUGAR 2 EST711 kapten – Jaan Akermann
3. AMSERV TOTOTA ST EST379 – kapten Margus Zuravljov

LYS 1 – osales 6 jahti
1. PLANEER EST817 – kapten Tarmo Bakler
2. HELIN EST700 – kapten Ülar Mark
3. ITI EST53 – kapten Andrus Luht

LYS 2 – osales 11 jahti
1. DI WEISS EST723 – kapten Erki Kilusk
2. MARIELLE EST524 – kapten Vallo Kalvik
3. MEERI EST355 – kapten Raigo Pajula

FOLKBOOT – osales 6 jahti
1. TEE CHEE EST38 – kapten Peeter Välkmann
2. TRINE EST30 – kapten Tõnis Piirsalu
3. MUINASJUTUKUNINGAS EST31 – kapten Julius Tarand

F18 – 2 osavõtjat
1. Laul/Roosma,A/A
2. Teder/Luik

Tulemused

SEIKO CUPi veebileht http://www.kjk.ee/seiko-cup-2017