26. veebruar 2021 – Tallinna linn toetab igal aastal erinevate spordialade tiitlivõistlusi ja suuri rahvusvahelisi võistlusi, mis toimuvad Tallinnas. Käesoleval aastal ulatub linna toetus erinevatele suurvõistlustele kokku üle 800 000 euro. Tallinn kui merelinn ja 1980. aasta olümpiaregatilinn, on alati toetanud siin peetavaid erinevaid purjeregatte.Tallinna Linna logo

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et linnal on juba kauaaegne traditsioon toetada siin toimuvaid rahvusvahelisi spordi tippüritusi, millega kaasneb spordisõprade tähelepanu nii pealinnale kui ka Eestile. „Ent lisaks on see suureks tunnustuseks linnale ja meie spordi alaliitudele, keda usaldatakse niivõrd oluliste ja maailmatasemel spordiürituste läbiviijatena. Niisamuti on see tunnustuseks meie spordipublikule,“ rääkis Belobrovtsev.

Purjetamine ja jääpurjetamine on oma enam kui 300 tiitlivõistluste medaliga Eesti edukaimad spordialad ja pea igal aastal peetakse Eestis, enamasti just Tallinnas, mõne jahiklassi tiitlivõistlus. Käesoleval aastal toimuvad Tallinnas ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused, purjelauaklassi Techno 293 Euroopa meistrivõistlused ning jahiklassi Folkboot Gold Cup.

ORC Worlds 2021 - Tallinn Estonia - logo

ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused toimuvad Eestis esmakordselt, varem on siin peetud ORC Euroopa meistrivõistlused, mis said teoks 2015. aastal Pärnus.

ORC MM on väga suur ja tähtis võistlus ning Eesti purjetajad on viimasel kümnendil olnud ORC tiitlivõistlustel edukad. „Viimased seitse aastat võitsid meie avamerepurjetajad 18 tiitlivõistluse medalit – kui eestlased on platsis, siis on nad ka favoriidid. On olnud ka selliseid meistrivõistlusi, kus oleme täitnud terve pjedestaali,“ kommenteerib eestlaste edu Eesti Jahtklubide Liidu president ja MMi peakorraldaja Kalevi Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper.

„Seni on 6.-14. augustini toimuvale MMile registreerinud 120 jahti 14 riigist: A klassis 7, B klassis 38 ja C klassis 75. Kui arvestame, et jahil purjetab 7-14 inimest, tähendab, et Tallinnasse saabub tuhatkond avamerepurjetajat. Usume, et nii osalejaid kui ka riike tuleb veel juurde,“ täiendab Kalev Vapper.

2015. aastal Eestis peetud ORC Euroopa Meistrivõistlusi meenutatakse tänaseni kui väga hästi läbi viidud tiitlivõistlusi. See andis Eestile ka hea krediidi maailmameistrivõistluste korraldusõiguse saamiseks. Loodetavasti õnnestuvad sama hästi ka ORC Maailmameistrivõistlused Tallinnas.

Alates aastast 2013 on eestlased võitnud kokku 18 ORC tiitlivõistluste medalit:

  • 2013 Sugar EM kuld, Premium EM hõbe, Katariina II EM hõbe
  • 2014 Forte MM kuld
  • 2015 Forte EM kuld, Premium EM hõbe
  • 2016 Katariina II EM kuld, Sugar EM hõbe
  • 2017 Premium EM pronks, Katariina II hõbe, Sugar II pronks
  • 2018 Olympic MM pronks
  • 2018 Technonicol EM kuld, Katariina II EM kuld
  • 2019 Sugar 3 MM kuld
  • 2019 Matilda 4 EM kuld, Katariina II EM hõbe, Postimees ST EM pronks

Siin maailma- ja Euroopa meistrivõistluste Hall of Fame ORC kodulehel –
https://www.orc.org/events/champions-orcwc.htm
https://www.orc.org/events/champions-orcec.htm

Tallinna Linna uudis – 09.02.2021

2019.a ORC Euroopa Meistrivõistluste C klassi pjedestaal - foto © Felix Diemer

2019.a ORC Euroopa Meistrivõistluste C klassi pjedestaal – foto © Felix Diemer