SEIKO CUP 2018 banner

Täna algasid Pirital kahepäevased võistlused Tallinna meistri tiitlile. Tallinna Meistrivõistlused avamerepurjetamises lühirajal, mis on ühtlasi ka SEIKO CUP võistluste seerias neljas ja seega eelviimane etapp, said vaatamata vaiksele tuule prognoosile keskpäeval stardid esimesele sõidule. Lõunast kuni neli meetrit sekundis puhunud tuulega sai peetud kolm sõitu. Kolmanda sõidu keskel vaikis tuul koguni 2 meetrini sekundis, kuid kogus end veidi sõidu lõpuosas. Kui tuule tugevuse üle võib nuriseda, siis stabiilselt lõunast puhumine ja mitte suuna muutmine on jällegi meeltmööda..Tänu sellele ei pidanud raja pöördemärke ümber panema ja tehti katse anda start neljandalegi sõidule, kuid enne stardipauku kadus tuul sootuks ja jahid saadeti kaldale.

Kolme sõidu kokkuvõttes on ORC grupis, kus osaleb 14 jahti, liider 6 punktiga Mati Sepa roolitud PREMIUM. Teisel kohal 12,5 punktiga JAZZ , kapteniks Viljar Sepp ja 13 punktiga on kolmas OLYMPIC,  kapten Tiit Vihul.

LYS I grupis startis 7 jahti ja 7 punkti annab esikoha jahile VESIKAAR , kapteniks Tanel Tamm. Teise koha 8 punktiga ja kolmanda 9 punktiga saavutasid täna Polarised VESILEENU, kapten Imre Marmor ja LEILA, kapten Priit Põldmaa.

LYS II grupp koosneb valdavalt  Draakonitest, kes ka esimese ja kolmanda koha hõivasid: Dmitri Bondarenko juhitud HEUSCHRECKE 3 punkti ja Aleksei Žigadlo juhitud KARINA 10 punkti. Teine koht selles grupis pärast kolme sõitu kuulub Ülari Velviste juhitud jahile LAGLE III.

FOLKBOOT grupis on esikohal 5 punktiga jaht LIND, kapten Tiit Riisalo. Teise koha jahil CASTOR, kapten Ott Kolk ja kolmanda koha koha jahil JONNA, Kapten Mikk Köösel on võrdselt 9 punkti. Selles grupis osaleb 8 jahti.

Homme hommikul kogunetakse taas Piritale ja purjetamisjuhiste kohaselt antakse esimene hoiatussignaal kell 11.00

Tekst Elle Bubert

Tulemused

FOTOD – Gerli Tooming

Loe pikemalt Postimehest