mart meiel

Täna, 20. septembril tähistab oma 70. juubelit klubi auliige Mart Meiel.

Pirital üles kasvanud purjetajate hulgas ei ole ilmselt kedagi, kes ei teaks Mart Meielit.

Sõbralik “koolipapa” ja purjetamistreener on Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli juhtinud alates 1977. a augustist ehk siis möödunud aastal täitus Mardil 40 aastat staaži Eesti noorte purjespordi arendamisel.

Lisaks Kalevi Jahtklubi Purjepordikooli igapäevatööle on Mart aastaid korraldanud ka laste spordilaagreid. Väga oodatud traditsiooniline Saadjärve lastelaager toimus sellel aastal juba 20. korda! Lisaks purjetamisele ja sporditegemisele õpitakse laagris mitmesuguseid elus hakkamasaamise oskuseid ja see on spordikooli laste jaoks alati väga oodatud suvesündmus!

Mart on samuti hea võistluste organiseerija. Lisaks purjespordikooli juhtimisele on Mart juba mitu aastakümmet korraldanud tänaseks rahvusvahelise mõõtme võtnud Baltimaade suurimat noorteregatti Spinnaker, klassidele Optimist ja Zoom8, millest tänavu, regati 42. toimumisaastal, võttis osa rekordarv 252 purjetajat kaheksast riigist. Aastakümneid on Mart korraldanud ka legendaarse purjetamistreeneri Taavi Oru mälestuseks toimuvat regatti Kuldseekel.

Kalevi Jahtklubi tunnustas Marti 2017. a purjetamishooaja lõppedes klubi auliikme staatuse omistamisega ning Eesti Jahtklubide Liit andis Mardile teenetemärgi Eesti ühe suurima noortevõistluse, rahvusvahelise Spinnakeri regatti korraldamise eest.

Hea huumorisoonega onu Mart oskab teha tabavat nalja ja teeb julgesti nalja ka enda aadressil.

Alati positiivne ja abivalmis klubikaaslane.

Palju õnne ja tervist, onu Mart!