Pärnus paar nädalat kestnud tiitlivõistlused on tänaseks selja taga ja äsjased Eesti ja Euroopa meistrid taas ühiselt USS Security – Kalev Jahtklubi kolmapäevaregati stardijoonel.ORC gruppides tavatult vähe osalejaid, kolmes grupis kokku vaid 16 jahti ja rahulikud stardid tänasel XIV sõidul annavad mõista, et purjetajad on veidi väsinud tihedast võistluskalendrist. LYS grupis tuleb aga uusi konkurente juurde peaaegu igal sõidul. Tänagi oli 16 startinud jahi hulgas ka paar päris esimest korda sel hooajal võistlema tulnud alust.

Tallinna lahel puhus stardi ajal idatuul 5 m/s ja spinnakeridega kihutati esimese pöördemärgi suunas, milleks oli Katariina W tooder paremaga ning seejärel Kuulimuna tooder paremaga ja sealt finišisse Pirita jõel. ORC grupid ja LYS grupi kiiremad jahid said samasuguste tuuleoludega ka finišeeritud, kuid viimastele enam tuult ei jagunud ja kontrollaeg sulgus kaks minutit pärast jahtlaev BELLA finišit.

Pärast võistlust koguneti Kalev Jahtklubi terrassile, kus pärast Euroopa parimate – Forte ja Premiumi meeskondade austamist autasustati 14. USS Security – KJK kolmapäevaregati esikolmikuid ja ka juulikuu parimaid.

Tulemused

Fotogalerii – Piret Salmistu

Tekst: Elle Bubert

14. USS Security - KJK Kolmapäevaregatt  (c) Piret Salmistu

14. USS Security – KJK Kolmapäevaregatt (c) Piret Salmistu

USS Security - Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt 19.08.2015 (c) Piret Salmistu

14. USS Security - KJK Kolmapäevaregatt  (c) Piret Salmistu

14. USS Security – KJK Kolmapäevaregatt (c) Piret Salmistu

14. USS Security - KJK Kolmapäevaregatt (c) Piret Salmistu

14. USS Security – KJK Kolmapäevaregatt (c) Piret Salmistu

USS Security - Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt 19.08.2015-3594

2015.a ORC AB klassi Euroopa meister FORTE EST475. Fortel sõtsid koos roolimees Jaak Jõgiga Tammo Otsasoo, Marko Nüüd, Indrek Rajangu, Martin Kaal, Kalev Kaal, Indrek Lepp, Kalev Vapper ja Martin Müür.

USS Security - Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt 19.08.2015-3615

2013.a ORC B klassi Euroopa hõbe, Priit Tammemägi PREMIUM EST499 kordas tunamullust tulemust meeskonnaga, kus purjetasid roolimees Mati Sepp ning Arvi Kink, Janno Hool, Ago Rebane, Karl Kolk, Andrus Aavaste, Priit Koit ja Martin Viiask.