Warning: A non-numeric value encountered in /data05/virt4438/domeenid/www.kjk.ee/htdocs_test/wp-content/plugins/new-royalslider/classes/rsgenerator/NewRoyalSliderGenerator.php on line 339

USS_Security-KJK-4_03062015-0821

Nagu kolmapäeviti juba kombeks, nii ka täna, valitsesid äärmuslikud ilmaolud. Seekord siis suhteliselt tugev tuul. Keskpäevase prognoosi kohaselt kella kuueks vaiksemaks jääv tuul lubas siiski ära pidada järjekorras viienda USS Security – Kalev Jahtklubi kolmapäevaregati sõidu. Vaatamata päeval hirmutanud tugevale tuulele oli valmis võistlustulle minema 18 jahti.

Stardi ajal puhus avamerepurjetajatele päris soodne edelatuul kiirusega 8-9 m/s. Distants kulges stardipoi ja Katariina W toodri vahel. Võiduka lõpu nimel oli vaja suurematel jahtidel läbida kaks ja väiksematel üks ring.

Esimest ringi purjetasid ORC grupi suuremad jahid umbes 40 minutit, kasutades alltuule otsal ka eespurjeid ehk spinnakere. Teise ringi ajal tõusis aga tuul sedavõrd, et spinnakere enam ei kasutatud. Tugevad pagid sundisid nii mõnegi võistleja katkestama.

Elle Bubert

Tuulise 5. sõidu võitjad:

ORC I    I koht SPIRIT  kapten Juss Ojala
ORC II   I koht KATARIINA II kapten Aivar Tuulberg
ORC III  I koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann
LYS        I koht GRETA kapten Mikk Köösel

ORC tulemused
LYS tulemused

Täna autasustati ka maikuu parimaid, kes selgusid kõikide eelmise kuu  kolmapäevaste sõitude ehk  kahe sõidu punktide kokkuvõtte põhjal. Rohkem ei lubanud ilmataat mais sõite pidada, pakkudes ühel korral liiga tugevat, teisel jälle liiga vaikset tuult.  Iga grupi esikolmikut tunnustati meenetega USS Security-lt ja A.Le Coq-ilt.

ORC I grupp
I koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul
II koht MY CAR kapten Andres Laul
III koht PREMIUM kapten Priit Tammemägi

ORC II grupp
I koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov
II koht JAZZ kapten Risto Riim
III koht BOSSANOVA TARGET ONE kapten Margus Žuravljov

ORC III grupp
I koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann
II koht VIRU kapten Indrek Pikk
III koht VESILEENU kapten Kristo Timberg

LYS grupp
I koht FRIDA kapten Andres Kõnd
II koht GRETA kapten Mikk Köösel
III koht DI WEISS kapten Erki Kilusk

Kogu pildigalerii – fotod: Greta Tooming / Piret Salmistu