Reedel, 13. oktoobril jõudis Kalevi Jahtklubi uue sadamahoone ehitus sarikapeoni. Sarikapidu on vana komme, mis tähistab maja täiskõrgusesse jõudmist. Traditsiooni kohaselt peab pärja maha võtma maja omanik, kellele seda lihtsaks ei tehta – pärg on kõrgel ning selle maha võtmiseks on vaja tööriistade käsitlemise oskuseid. Vastutasuks kostitab omanik ehitajaid.

Järgmise ehitusetapina on oodata uste ja akende paigaldusi, misjärel hoone saab ilmastikukindlaks. Samal ajal jätkub hoone soojustuse paigaldamine aga ka parkla pinnase ja asfalteerimise tööd. Planeeritud uue hoone valmimise tähtaeg on kevad 2024.

Uus sadamahoone saab koduks nii Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolile, Eesti Jahtklubide Liidu kontorile ja North Sails purjetöökojale kui ka Kalevi Jahtklubi liikmetele, kelle jaoks on hoones jõusaal, puhkeruum ja saunad, lisaks ka sadamakapteni tööruumid, suur elling ja hoiupaigad ehk rundukid. Seinad kerkivad ning tegemist ei ole niisama igava ja halli betooniga, vaid Kalevi Jahtklubi klubiliikmete poolt loovutatud  vanade purjede abil loodud kordumatute seinamustritega.

Rohkem pilte Kalevi Jahtklubi Facebooki albumis, mida näeb SIIT.