bssr uus väiksem 269px laiusega

Head purjetajad!

Anname teada heast uudisest – sel aastal alustame Eesti purjetamises uue võistlussarjaga “Baltic Sea Solo Race”!

Tegemist on single-handed (ühemeheline võistkond) ja double-handed (kahemeheline võistkond) võistlusega, mille eesmärk on rikastada Eesti purjetamiselu, kutsuda ellu uus võistlusformaat, mis on väljakutseks osalejatele ja huvitav võistluse jälgijatele ning pakkuda purjetajatele võimalust end proovile panna.

Soolosõit ja kaugpurjetamine on aina enam populaarsust koguvad purjetamisalad, millele on aidanud palju kaasa ka suure meediatähelepanuga Vendée Globe, Mini-Class jne. Tänapäeva tehnilised lahendused on paatide materiaalosa teinud läbimõelduks ja vastupidavaks, see annab ilma olulise modifitseerimiseta võimaluse võtta soolosõidust osa ka tava- või väheste lisanditega varustusega jahiga. See on ka uue võistlussarja eesmärk – pakkuda single- ja double-handed võistlust ja põnevat kogemust ka neile, kes sõidavad tavaliste, ümberehitamata jahtidega.

Korraldajad on otsustanud kasutada võistlustel ESTLYS süsteemi, kuna osa plaanivad võtta lisaks suurematele jahtidele, mis tavapäraselt ORC süsteemis võistlevad, mitmed ESTLYS mõõdukirja omavad väiksemad jahid. Võrdseks arvestuseks (single-handed/double-handed) lisatakse arvestusvalemile koefitsiendid.

Võistlussari koosneb neljast võistlusest. Esimene etapp on kõige lühem (ca 2-4 tundi) ja iga järgnev etapp eelmisest pikem. Selle mõte on anda osalejatele võimalus kohaneda, õppida samm-sammult nii enda oskusi kui ka jahi võimalusi tundma ja neid lihvida. Etapid on planeeritud nii, et need ei tekitaks niigi tihedal hooajal ajalist pinget, esimesed kolm etappi toimuvad tööpäeviti.
Enne esimest etappi on plaanis ka paar ühistreeningut, kus treener saab kaatrist purjetajaid juhendada.

Kõikidel etappidel kasutatakse jahtidel GPS träkkereid, mis annab võimaluse võistlusele kaasaelamiseks ka kaldalt.

Etapid toimuvad: 18.mail, 8.juunil, 28.juulil, 26.-27.augustil.

Võistlussarja õnnestumisele annavad oma panuse ka Eesti tuntuimad soolovõistluspurjetajad Jaanus Tamme, Martin Rääk, samuti on abiks Itaalia soolosõitja Alessandro Torresani, oma kogemusi tulevad jagama ka Uku Randmaa ja Imre Aljas.

Julget osavõttu uuest põnevast võistlussarjast!

28.aprillil kell 18:30 toimub Baltic Sea Solo Race’i tutvustav õhtu, kuhu tuleb oma kogemusi jagama Uku Randmaa:

“Üksi purjetamine annab mulle võimaluse realiseerida mu enda soove ja oskusi merel ning selle juures võtta 100% vastutus. See on võimas tunne!

  1. Ohutus
  2. Kiirus 
  3. Mugavus”

Olete kõik oodatud!

Täname võistlussarja toetajat WEBASTO-t – naudi ideaalset parda atmosfääri!

Varustuse soetamisel aitab võistlussarjast osavõtjaid MEREVARUSTUS.

Võistlussarja info: René Allik, 52 33308, rene@kjk.ee.
Võistlusteade ja kohustusliku varustuse nimekiri lisatakse lähiajal klubi kodulehe kalendrisse.

Baltic-Sea-Solo-Race (2) jpg