Taaskord vaikses tuules alustatud MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati sõit sai nutusele ilmaennustusele vaatamata õnneliku lõpu. Kõik 55 startinud paati said kirja finišiaja ja seega koondarvestusse kirja punktid sellelt sõidult. Esikohtadele, nagu ikka, lisaks ka veel üks boonuspunkt.

Stardis puhus tuul idast 3,5 meetrit sekundis ja vastutuulestardi tegemiseks tuli Merivälja suunda vette panna lisamärk, seekord stardiliinist 0,5 miili kaugusele. Sellest sai esimene pöördemärk kõikidele gruppidele. Lisamärk vasakule jäetud, purjetati risti üle Tallinna lahe Katariina kai idapoini, mis tuli ka jätta vasakule. LYS II, DRAAKON ja FOLKBOOT grupid krüssasid sealt otse finišisse. ORC I, ORC II ja LYS I grupid aga krüssasid Katariinast stardiliini märgini, edasi allatuules veelkord  Katariina kaisse ja siis finišisse, mis asus võistluskomitee paadi ja finishiliini poi vahel.

Marinepool-Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregatt 15.05.2019 – foto: Gerli Tooming

Võistlusjuht Kalju Kirss pani raja välja selliselt, et võimaliku tuulevaikuse tekkimisel oleks saanud sõitu lühendades hõlpsasti paatide finišid vastu võtta juba pärast esimest ringi. Kui pooled jahid olid finišeerinud, vaikis tuul pea olematuks. Kuid  lühiajalise tuuletuse järel puhus jälle 3 meetrit sekundis ning tõi kõik paadid finišisse. Kalevi Jahtklubi lipuväljakul toimus pärast sõitu autasustamine, kus jagati välja ka hooaja esimese kolmapäevaregati auhinnad.

Tekst Elle Bubert        

Fotogalerii – Gerli Tooming

MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati 2. sõidu võitjad:

ORC I

I koht SUGAR kapten Ott Kikkas
II koht KATARIINA II kapten Aivar Tuulberg
III koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul

ORC II
I koht  JAZZ kapten Viljar Sepp
II koht CHERIE kapten Ivar Aru
III koht DIRECTO kapten Mikk Metstak

LYS I
I koht VESILEENU kapten Imre Marmor
II koht LEILA kapten Priit Põldmaa
III koht ÖÖSORR kapten Peeter Marvet

LYS II
I koht KAIJA kapten Annika Malva
II koht EDELWEISS kapten Raido Notton
III koht BELLA kapten Margus Melsas

DRAAKON
I koht  LEEVIKE kapten Jaanus Talp
II koht MY BEST kapten Jevgeni Kazakov
III koht SPARWEN kapten Aleksei Žigadlo

FOLKBOOT
I koht  LINDA kapten Pertti Neero
II koht LIND kapten Hard Perk
III koht GRETA kapten Mikk Köösel

TULEMUSED