Eelmisel neljapäeval 27. juunil sai meie klubi veteranide ja Eesti Folkbootide Flotilli koostööna teoks esimesed meistrivõistlused veteranidele. Asi sai alguse Jahtklubide Liidu ässitusel, et purjetajad poleks viletsamad teistest spordialadest, kelle veteranid korraldavad oma armastatud aladel pidevalt mõõduvõtmisi.

Tänu folkboodi meeste heatahtlikule suhtumisele ja klubi vaimule usaldasid nad veterandile võistlemiseks oma paadid.

Võistlustele olid kutsutud purjetajad vanusega 70 +. Kahjuks olid esimesel võistlusel esindatud ainult meie klubi esindajad. Haapsalut esindama pidanud tuntud purjetaja ja jääpurjetaja Vello Kuusk kahjuks osaleda ei saanud.

Päevane vaikne ja vihmane ilm ei jätnud suurt lootust, et tuleks meeldiv võistlus. Aga vahetult enne merele minekut tuli päike välja ja paistis meile kogu õhtu.

Pisut vaiksevõitu tuules sai sõidetud kaks sõitu. Vaatamata sellele, et kõigil olid viimased stardid olnud juba kaua-kaua aega tagasi, olid viis startinud jahti stardiliinil peaaegu sekundi täpsusega. Mõlemad sõidud olid päris tihedad. Üllatuslikult võitis võistluse Tiia Maantoa, kel ilmselt on kõige väiksem võistluste kogemus. Aga ilmselt olid Mikk Kööseli nõuanded sedavõrd veenvad ja ta võitis mõlemad sõidud. Kahe teise kohaga jäi teiseks Arvo Tarvise paatkond. Võrdsete punktidega lõpetasid Tõnu Vennikase ja Peeter Sinivälja meeskonnad. Suurim üllatus oli palju folkaril purjetanud Toomas Sepperi jäämine viiendaks. Toreda üllatusena olid folkari mehed pannud välja ilusad medalid võitjatele ja osalejatele. Võistlus lõpetati mõnusa ühise supisöömisega.

Suured tänud Mikk Kööselile ja kogu folkbootide flotillile!

Tekst Olev Roosma

Fotod Vallo Kalvik