On saanud juba traditsiooniks, et peale KJK ametliku navigatsioonihooaja lõppu ja enne jahtide välja tõstmist peetakse maha üks korralik “Võsaregatt”. Nii ka sel aastal. Tavapärase kolmapäevaregati ajal, 21. oktoobril regatt teoks sai. Võisteldi hea äraolemise ning rändama pandud, kuid seni ainult Blanca meeskonna hoida olnud karika nimele. Võiduajamine toimus LYS võistlusväärtuse alusel (mõõdukiri ise pole oluline).

Võsaregatt 2015 - 21102015 - PS-8737

Kella 6 ajal startides oli päike juba loojunud ja karge sügisõhtu võttis võimust. Ilmaprognoosi järgi lubatud tugevat tuult ei paistnud kusagilt ja peavõistlusjuht Toomas Soots otsustas võistlust poole võrra lühendada. Seilanud rannahoone juurest startides esmalt Pirita jõe muulisuu suunas vastutuule märgini ja sealt siis Kuulimuna toodrini, jõudsid jahid vastutuulemärgini jõe suudmes tagasi pärast ca tundi purjetamist pilkases pimeduses, vaid kuu veidikest valgust merele heites.

Osales 6 jahti, neist 5 folkbooti ja 1 Polaris. Folkboot Pärl suisa nii uus, et registreerimistunnistus kandis kuupäeva 14. oktoober. Seekord sai võidu ja rändkarika Mikk Kööseli Greta, mille pardal Marielle jahi meeskonnaliikmed.

Võsaregati pikem ja põhjalikum kokkuvõte purjetajate endi sulest.

Tulemused

Pildigalerii – Piret Salmistu